2e Wintermarathon Dieverbrug

 

foto: Wintermarathon2 Dieverbrug

Zondag 13 januari 2002.

Organisatie de Drents-Friese Wold Runners.


Tijdens een stralende winterdag loste Jan Kooistra (sv Friesland)

het startschot voor de 2e Wintermarathon van Dieverbrug.

Jan Nabuurs [41] ging gelijk als een speer van start, hij moest slechts de

kortere afstandslopers Arie Reurink [112] en Henk Toepoel [125] voor laten gaan.

Edwin van der Loop [30] volgde op korte afstand en Henk Doorten [40] op ruim een minuut.

Arie Reurink won de 10,8 km in 42:20 en Jan Nabuurs, Edwin van der Loop

en Henk Toepoel gingen samen als kopgroep verder, maar na ruim 16 km wisten

de beide marathonlopers toch te ontsnappen. Bij het bereiken van het

halve marathonpunt hadden ze al een minuutje voorsprong op Henk Toepoel,

welke de halve marathon won in 1:26:32 .

De beide marathonlopers bleven ruim 26 km samen lopen, voordat

Edwin van der Loop het tempo ging opschroeven. Edwin wist dit tempo

tot het einde goed vast te houden en finishte in een mooie tijd van 2:50:22 .

Jan Nabuurs werd tweede in 3:01:58 en Henk Doorten derde in 3:10:58 .

Bij de dames won Letteke Broekman (sv Friesland) in een tijd van 3:44:06 .

Tweede en derde werden Yvonne Bels in 3:52:49 en Gerry Dumont in 3:56:37,

beide lid van LAAC Twente. Net als bij de heren werd ook bij de dames

het parkoers record van vorig jaar flink scherper gezet, maar vorig jaar

lag er dan ook een flink pak sneeuw!

 

foto: Winnaar Edwin vd Loop

 

Uitslag 2e Wintermarathon Dieverbrug - 42,2km - 13 jan. 2002
(90 deelnemers, totaal)
  1. Edwin van der Loop -- Oss 2:50:22 Sen av Oss 78
  2. Jan Nabuurs -- Stevensbeek 3:01:58 Sen av De Keien
  3. Henk Doorten -- Assen 3:10:58 Sen AAC '61
  4. Rob Tieleman -- Nieuw Lekkerland 3:12:04 Sen AAA Alblasserdam
  5. Koos Rademaker -- Zeist 3:14:44 M55 av Triathlon
  6. Lex de Boer -- Avenhorn 3:18:28 M50 Veteranen Ned.
  7. Ubel Dijk -- Drachten 3:27:35 M45 Impala
  8. Jos Tempelman -- Leeuwarden 3:30:10 M50 sv Friesland
  9. Jack Hendrickx -- Putte 3:34:00 M40 Veteranen Ned.
10. Sjoerd Slaaf -- Groningen 3:37:17 M45 sv Friesland
11. Anno Huizenga -- Assen 3:39:52 Sen
12. Geert Brouwer -- Zwolle 3:41:06 M45
13. Herman Euverman -- Zwolle 3:42:06 M45 av Pec 1910
14. Henk ter Steege -- Balkbrug 3:42:07 M45 Veteranen Ned.
15. Letteke Broekman -- Waddinxveen (1e dame) 3:44:06 V50 sv Friesland
16. Rob van den Hoek -- Breda 3:46:01 Sen Veteranen Ned.
17. Thijm Konter -- Raalte 3:49:26 M45 av Palland
18. Yvonne Bels -- Oldenzaal (2e dame) 3:52:49 V35 LAAC Twente
19. Simon Pols -- Duivendrecht 3:54:26 M45 av Startbaan
20. Egbert van der Molen -- Middelstum 3:54:37 M45 Artemis
21. Ton Epskamp -- Amstelveen 3:55:19 M45 av Startbaan
22. Gerry Dumont -- Borne (3e dame) 3:56:37 V35 LAAC Twente
23. Gijs Honing -- Blokker 3:56:51 M55 Veteranen Ned.
24. Jan Willem Dijkgraaf -- Epe 3:57:58 M45 av Cialfo
25. Jaap Roosjen -- Leeuwarden 4:04:32 M55 sv Friesland
26. Gerold Gierse -- Wildeshausen (Dld) 4:04:48 M45
27. Ad Voortman -- Vroomshoop 4:05:20 M50 LAAC Twente
28. Harry Koers -- Raalte 4:11:57 M50 sv Friesland
29. Hans Kuper -- Lingen (Dld) 4:13:30 M45 Lauffr. Emsland
29. Alfons Rosen -- Bawinkel (Dld) 4:13:30 M45 Lauffr. Emsland
31. Heinrich Schütte -- Nordstemmen 4:14:10 M45 (Dld)
32. Ben Mol -- Hellevoetsluis 4:14:22 M50 Voorne Atletiek
32. Hans Buis -- De Rijp 4:14:22 M50 Loopgroep Hoorn
34. Theo Kuijpers -- Westerbeek 4:18:32 M55 av De Keien
35. Rudy Perdon -- Zoetermeer 4:20:58 Sen
36. Mies Kuipers -- Dorst 4:26:45 V40 Sprint-Breda
36. Wouter Schelvis -- Dorst 4:26:45 M40 Sprint-Breda
38. Hermann Jänen -- Lathen (Dld) 4:36:20 M45 Lauffr. Emsland
38. Manfred Boldt -- Hesel (Dld) 4:36:20 M50 LG Uplengen

 

foto: Duitse deelnemers

Ook vele Duitse deelnemers bij de 2e Wintermarathon te Dieverbrug.

 

uitslag 37,0 km
1. Maarten Frijlink -- Peize 3:14:03 Sen DSTV Peize
2. Hans Nieuwenhuyse -- Amsterdam 3:47:37 M55 av Startbaan
3. Pieter Cremer -- Gorredijk 4:27:17 M45 sv Friesland

 

foto: Winnares Letteke Broekman foto: Tweede Yvonne Bels Winnares
van de marathon

Letteke Broekman
3:44:06

Tweede werd
Yvonne Bels


 

uitslag 31,7 km
1. Roel Jan Kuipers -- Assen 2:47:42 M40 AAC '61
1. Wibo Veenstra -- Assen 2:47:42 M40 AAC '61
1. Nellie van der Made -- Assen 2:47:42 V45 AAC '61
4. Rudi Ten -- Leeuwarden 2:53:46 M65 sv Friesland
5. Henk Schaddenhorst -- Roden 3:17:57 M60

 

uitslag 26,5 km
1. Kees Versprille -- Burgum 2:02:07 M40 Lionitas
2. Ingrid Kuper -- Lingen (Dld) 2:40:45 V45 Lauffr. Emsland
3. Wouter Smid -- Emmen 2:42:21 M45 de Sperwers
4. Erna Buiter -- Drachten 3:02:22 V45 Impala

 

foto: avPEC deelnemers

 

uitslag 21,2 km
  1. Henk Toepoel -- Noordwolde 1:26:32 M45 sv Friesland
  2. Richard Pieters -- Wijster 1:28:05 Sen Loopgroep Beilen
  3. Jannes Bosman -- Klazienaveen 1:34:06 Sen tc Veenrunners
  4. Martin op de Weegh -- Assen 1:39:00 M50 AAC '61
  5. Jan Talens -- Rolde 1:39:01 M40
  6. Rob Prins -- Westerland 1:43:21 M45 sv Noordkop
  7. Arend Karrenbeld -- Groningen 1:45:05 M45
  8. Wouter Bouw -- Peize 1:45:10 M40 DSTV Peize
  9. Evert Akkerman -- Meppel 1:45:20 M55 sv Friesland
10. Eric van Oosterhout -- Borgercompagnie 1:47:10 M40 Loopservice
11. Ernst Ramacher -- Arnhem 1:49:31 Sen
12. Pieter Broekman -- Waddinxveen 1:54:30 M55 sc Antilope
13. Pieter Wetsema -- Veendam 1:55:10 M55 sv Veendam
14. George de Roo -- Diever 1:55:55 M40 sv Friesland
15. Edwin Douma -- Appelscha 1:56:10 Sen
16. Ewald Damhuis -- Oldenzaal 1:56:30 Sen LAAC Twente
17. Rob Steyger -- Zaandam 1:58:46 M40 Veteranen Ned.
18. Rob Heller -- Groningen 2:03:23 M50 ARGO '77
19. Lineke Tepper -- Zwolle 2:17:22 V45 av Pec 1910
19. Jakobus Aden -- Moormerland (Dld) 2:17:22 Sen lg Ihrhove

 

foto: Jan Peter Busscher foto: Deelnemers van AAC'61


 

uitslag 16,0 km
1. Jan Peter Busscher -- Groningen 1:18:38 Sen
2. Gerrit ten Cate -- Beetgumermolen 1:29:53 M55 sv Friesland
3. Ivo van den Brink -- Oosterwolde 1:39:08 Sen
4. Nanja Versprille -- Burgum 1:39:37 V45 Lionitas
5. Moiret Hijlkema -- Emmen 1:40:27 V45 de Sperwers
6. Henk Frans -- Zwolle 1:58:45 M50

 

uitslag 10,8 km
  1. Arie Reurink -- Balkbrug    42:20 M40
  2. Piet Kerstholt -- Groningen    48:48 M50 sv Friesland
  3. Henk Dokter -- Heerde    51:57 M45 Veteranen Ned.
  4. Bob Mijwaard -- Assen    54:46 M40 AAC '61
  5. Marianna Middelbeek -- Groningen    55:44 V40
  6. Gerrit Bruins -- Beilen    57:30 M40 Loopgroep Beilen
  7. Vincent Jans -- Groningen    57:54 Sen Sportief Negentig
  8. Sophia Wittop Koning -- Peize    59:00 V35 DSTV Peize
  9. Ruud van Breevoort -- Zuidveen 1:05:27 M45
10. Maria Oude Lenferink -- Groningen 1:10:40 V45

 

uitslag 5,5 km
1. Klaas Swieringa -- Beilen    30:43 Sen Loopgroep Beilen
2. Tiny Wetsema -- Veendam    38:14 V55 sv Veendam
2. Berend Schreuder -- Zweeloo    38:14 M70 sv Friesland

 

Iedereen bedankt voor de deelname en hopelijk tot een volgende keer.

Namens de organisatie van DFW Runners, Ronald Kwint.

 

foto: Ben Mol en Hans Buis