3e Wintermarathon Dieverbrug

 

foto: Start Wintermarathon3 Dieverbrug

Zondag 12 januari 2003.

Organisatie de Drents-Friese Wold Runners.


Een lint van lopers rent over de sneeuw tijdens de derde editie van de Wintermarathon.

De 41 jarige Assenaar Reinder de Jonge [2] gaf zijn concurrenten al snel het nakijken.

Hij legde de 42 kilometer en 195 meter af in een tijd van 2:45:40 en vestigde daarmee

een nieuw parcoursrecord. Tweede werd Edwin van der Loop [91], winnaar van vorig jaar

en momenteel aan het trainen voor de Europese kampioenschappen 100 km in Moskou.

Als derde eindigde Jan Paagman [81] uit Nootdorp, vorige maand was hij nog vierde op

de Dieverzand Boscross Marathon in Diever. Bij de dames liep Gerry Dumont [9] uit

Borne aan kop met een tijd van 4:03:35, tweede en derde werden Gertie Theunissen [1]

en Jannet Lange [98] uit Almere. Heinrich Schütte uit Nordstemmen (Dld) liep hier

vandaag in Dieverbrug zijn honderdste marathon in zijn carrière, hij kreeg dan ook

een startnummer 100. Allemaal van harte gefeliciteerd met de behaalde resultaten!

 

foto: Wintermarathon3 Dieverbrug

 

Uitslag 3e Wintermarathon Dieverbrug - 42,2km - 12 jan. 2003
(106 deelnemers, totaal)
  1. Reinder de Jonge -- Assen 2:45:40 M40 AAC '61
  2. Edwin van der Loop -- Oss 2:55:58 Sen av Oss 78
  3. Jan Paagman -- Nootdorp 3:22:22 M50 Veteranen Ned.
  4. Heinrich van Nahmen -- Alpen (Dld) 3:24:59 M50 LG Alpen
  5. Anno Brandsema -- Beilen 3:25:25 M45 Loopgroep Beilen
  6. Ubel Dijk -- Drachten 3:29:44 M45 Impala
  7. Jos Tempelman -- Leeuwarden 3:30:18 M50 sv Friesland
  8. Dick Bastiaannet -- Assen 3:33:30 M45 AAC '61
  9. Lex de Boer -- Avenhorn 3:30:37 M55 Veteranen Ned.
10. Theo van Vliet -- Hoorn 3:39:31 M60 Veteranen Ned.
11. Jack van de Sande -- Hilvarenbeek 3:39:45 M50 Achil '87
12. Louis Biemans -- 's-Gravenmoer 3:41:17 M50 Atledo
12. Jules Marsé -- Hilvarenbeek 3:41:17 M45 Achil '87
14. Johan van Noordenburg -- Jubbega 3:44:18 M50 HCH
15. Thijm Konter -- Raalte 3:46:21 M50 av Salland
16. Jack Hendrickx -- Putte 3:48:53 M40 Veteranen Ned.
17. Sjoerd Slaaf -- Groningen 3:48:58 M50 sv Friesland
18. Roger Wils -- Kasterlee (Bel) 3:49:41 M45 Technofit
19. Johan van Mierlo -- Rosmalen 3:52:01 M50
20. Pierre Vanhove -- Antwerpen (Bel) 3:52:50 M50 Sp. v AZG
21. Jaap Roosjen -- Leeuwarden 3:57:42 M60
22. Wim van Amerongen -- Wijk bij Duurstede 3:58:58 M50 Ron Clarke
23. Gerry Dumont -- Borne (1e dame) 4:03:35 V35 LAAC Twente
23. Hinrick Klugkist -- Westerwijtwerd 4:03:35 Sen Loopgroep Bedum
25. Roelof Sondaar -- Staphorst 4:06:32 M40 AG '85
26. Gertie Theunissen -- Eindhoven (2e dame) 4:06:41 V40
27. Jannet Lange -- Almere (3e dame) 4:10:56 V35 Veteranen Ned.
28. Dick van Es -- Den Haag 4:10:59 M60 HRR
29. Egbert van der Molen -- Middelstum 4:15:43 M45 Artemis
30. Hans Buis -- De Rijp 4:18:25 M50 Loopservice
31. Hans Kuper -- Lingen (Dld) 4:19:18 M45 Lauffr. Emsland
32. Ben Mol -- Hellevoetsluis 4:19:35 M50 Voorne Atletiek
33. Ans Roos-de Jong -- Lelystad (4e dame) 4:22:17 V50 av Spirit
34. Mark van Bogaert -- Lokeren (Bel) 4:22:35 M45
35. Harrie Koers -- Raalte 4:26:20 M50 sv Friesland
36. Joke Vink -- Lelystad (5e dame) 4:32:55 V55 av Spirit
37. Gerrit van der Vinne -- Heerenveen 4:39:25 M55 HCH
38. Heinrich Schütte -- Nordstemmen (Dld) 4:44:44 M45
39. Ineke Scheffer -- Leens (6e dame) 4:45:50 V40 sv Friesland
39. Loes de Vlieger -- Voorburg (6e dame) 4:45:50 V40 HRR
39. Pieter Cremer + Billy -- Gorredijk 4:45:50 M50 sv Friesland
42. Regina van Geene -- Veldhoven (8e dame) 4:48:10 V45 GVAC

 

foto: De drie winnaars

De snelste heren bij de 3e Wintermarathon van Dieverbrug.

 

De beste lopers over de eerste drie edities van de Wintermarathon Dieverbrug
   The Best Three of Five  2001  2002  2003  2004  2005    totaal
1. Lex de Boer -- Avenhorn 3:25:55 3:18:28 3:30:37 0:00:00 0:00:00 10:15:00
2. Jos Tempelman -- L'warden 3:27:54 3:30:10 3:30:18     10:28:22
3. Thijm Konter -- Raalte 3:27:20 3:49:26 3:46:21     11:03:07
4. Jack Hendrickx -- Putte 3:41:22 3:34:00 3:48:53     11:04:15
5. Sjoerd Slaaf -- Groningen 3:43:27 3:37:17 3:48:58     11:09:42
6. Hans Buis -- De Rijp 4:08:53 4:14:22 4:18:25     12:41:40
7. Harrie Koers -- Raalte 4:09:36 4:11:57 4:26:20     12:47:53
8. Ben Mol -- Hellevoetsluis 4:28:51 4:14:22 4:19:35     13:03:48

 

foto: De winnende dames

De eerste drie dames bij de 3e Wintermarathon van Dieverbrug.

 

uitslag 37,0 km
1. Marjolijn Steffens -- Houten 3:31:57 VSe LAAC Twente
2. Mariëtte Steffens -- Hengelo 3:39:51 V50 LAAC Twente

 

uitslag 31,7 km
1. Andreas Dijkstra -- Utrecht 2:22:30 Sen Hellas
2. Henk Doorten -- Assen 2:26:21 Sen AAC '61
3. Nellie van der Made -- Assen 2:46:52 V45 AAC '61
4. Jouke de Vries -- Groningen 2:32:50 M40
5. Gabriele Gill -- Lengerich (Dld) 3:16:18 V35 sv Lengerich
5. Helmut Gill -- Lengerich (Dld) 3:16:18 M40 sv Lengerich
7. Ingrid Kuper -- Lingen (Dld) 3:16:32 V45 Lauffr. Emsland
8. Carl Halbey -- Hildesheim (Dld) 3:32:53 M45
9. Theo Cloosterman -- Veldhoven 3:42:04 M45 GVAC

 

foto: De aanloopfase

 

uitslag 26,5 km
1. Yme Woensdregt -- Groningen 2:07:03 Sen GVAV Triathlon
2. Jolanda de Vries -- Groningen 2:09:03 V35
3. Erna Buiter -- Drachten 2:57:55 V45 Impala

 

foto: Gerry Dumont aan kop bij de dames

 

uitslag 21,2 km
  1. Hink Boelens -- Nieuw Buinen 1:32:04 M40 sv Friesland
  2. Jurjen Abma -- Groningen 1:36:56 Sen Korps Mariniers
  3. Joop Godwaldt -- Beilen 1:41:33 M40 Loopgroep Beilen
  4. Michiel Alberts -- Schiermonnikoog 1:44:38 Sen Korps Mariniers
  5. Alex van der Wijk -- Leusden 1:48:37 M45
  6. Evert Akkerman -- Meppel 1:49:16 M55 sv Friesland
  7. Wouter ten Wolde -- Houten 1:50:07 M40 av Houten
  8. Toli Schanssema -- Hoogezand 1:54:26 M55 sv Friesland
  9. Frans Scheuneman -- Hoogezand 1:55:52 M50 sv Friesland
10. Henk Meijering -- Assen 2:01:15 M65 t.t.v. Oost
11. Hermann Jänen -- Lathen 2:10:37 M45 Raspo Lathen
12. Rob Heller -- Groningen 2:11:04 M50 ARGO '77
13. George Roos -- Lelystad 2:12:50 M55 av Spirit
14. Martina Schütte -- Nordstemmen (Dld) 2:16:30 V45
15. Gert-Jan van de Beek -- Blesdijke 2:19:40 M40
16. Ingrid Jänen -- Lathen 2:34:46 V50 Raspo Lathen
17. Emanuel Scheppers -- Lelystad 4:22:17 M50 av Spirit
18. André Wentzel -- Lelystad 4:32:57 M50 av Spirit
18. Ebo Kasemier -- Lelystad 4:32:57 M60 av Spirit

 

foto: sv Friesland lopers

 

uitslag 16,0 km
1. Martin op de Weegh -- Assen 1:14:30 M50 AAC '61
2. Jan Bos -- Steenwijkerwold 1:15:15 M45
3. Jan Veldhuizen -- Dwingeloo 1:16:16 M45 Loopgroep Beilen
4. Wim van Olst -- Beilen 1:25:58 M50 Loopgroep Beilen
5. Roelof Kiers -- Beilen 1:36:47 M55 Loopgroep Beilen

 

foto: sv Friesland lopers

 

uitslag 10,8 km
  1. Edo van Uchelen -- Vledder    42:56 Sen
  2. Harry Wiersma -- Marrum    44:25 Sen
  3. Albert Vaartjes -- Willemsoord    47:10 M45 sv Friesland
  4. Marco Bakker -- Assen    49:58 Sen Loopgroep Beilen
  5. Ton Nieuwpoort -- Beilen    52:29 M45 Loopgroep Beilen
  6. Ties Blaauw -- Stadskanaal    53:10 Sen TTS
  7. Eeuwe Jansen -- Beilen    53:43 M60 Loopgroep Beilen
  8. Jan van Houten -- Amersfoort    56:38 M60 Triathlon
  9. Wim Onnes -- Beilen    57:25 M45 Loopgroep Beilen
10. Kor van Straten -- Assen 1:00:25 M45
11. Gerrit Bruins -- Beilen 1:01:08 M40 Loopgroep Beilen
12. Inge van der Veen -- Groningen 1:03:00 V35
13. Ardine Nieuwenhuizen -- Groningen 1:04:58 VSe
14. Gerrit ten Cate -- Beetgumermolen 1:06:26 M55 sv Friesland
15. Wieneke Boelens -- Nieuw-Buinen 1:07:16 V40 sv Friesland
16. Maria Oude Lenferink -- Groningen 1:11:51 V45
17. Tineke de Boer -- Avenhorn 1:18:49 V50
18. Horst Preisler -- Hamburg (Dld) 1:25:32 M65 LAV Hamburg-Nord
19. Berend Schreuder -- Zweeloo 1:25:34 M70 sv Friesland
20. ? Nog een laatkomer -- Assen 1:25:35 M ?

 

uitslag 5,5 km
1. Richard Pieters -- Wijster    21:31 Sen Loopgroep Beilen
2. Jan Jager -- Beilen    22:06 M50 Loopgroep Beilen
3. Danny Roerink -- Beilen    27:16 Sen
4. Harmtje Jager -- Beilen    31:58 V45 Loopgroep Beilen
5. Lyda van Vliet -- Hoorn    37:19 V55 Loopgroep Hoorn
6. Hilde Buddelmeijer -- Lelystad-Haven    41:01 V55 av Spirit

 

Speciale dank aan Jan Blaauw en Bart Smit van de Stichting Sport Promotie Diever

voor de tijdswaarneming en aan de familie Dijkstra uit Ureterp voor het bemannen

van onze verzorgingsstand. Ook bedanken we Park 't Wildryck voor de gastvrijheid.

Iedereen weer bedankt voor de deelname en hopelijk tot een volgende keer.

Namens de organisatie van DFW Runners, Ronald Kwint.

 

foto: Beveiliging en pers