5e Wintermarathon Dieverbrug

 

foto: Start Wintermarathon5 Dieverbrug

Zondag 16 januari 2005.

Organisatie de Drents-Friese Wold Runners.


De 5e en laatste editie van de Wintermarathon Dieverbrug zit erop,
en verliep gelukkig net als de 2e editie onder ideale weersomstandigheden.
Tijdens de 1e en 3e editie lag er sneeuw en tijdens de 4e editie
hadden we langdurig last van zware regenbuien en wateroverlast.
Na de 3e editie met sneeuw en ijs op de plassen hadden we al besloten
om er na 5 edities mee te stoppen omdat het te gevaarlijk werd in de winter.
De veellopers zijn heel wat gewend, maar er kwamen steeds meer deelnemers,
ook lopers die alleen maar gewend waren om op de harde weg te lopen, en
geen rekening hielden met eventuele boomwortels verborgen onder bladeren,
sneeuw of ijs. Het aantal deelnemers tijdens deze laatste editie was nog
weer groter dan vorig jaar, ondanks dat er deze maand elk weekend wel één
of meerdere marathons ergens anders gelopen konden worden.
Daarom was het deze laatste keer ook mogelijk om voor half geld te lopen
zonder tijdsregistratie. Vorig jaar waren er diverse lopers die slechts
de laatste 10 of 21 km met een clubgenoot meeliepen om die te hazen.
Die lopers kwamen daardoor met erg langzame tijden in de einduitslag terecht.
Tijdens deze editie konden deze lopers daarom zonder tijdsregistratie lopen,
en staan zodoende ook niet in de uitslagen vermeld.
We denken nog na over een nieuw kleinschaliger evenement.


Heren:
1. Edwin van der Loop - Oss 2:50:34
2. André van de Vliert -- Werkhoven 2:55:14
3. Carel Opten -- Finsterwolde 3:04:58

Dames:
1. Majet Spoelder -- Amersfoort 3:41:19
2. Nellie van der Made -- Assen 3:43:15
3. Gerry Dumont -- Borne 3:49:59

Kristina Glöckner uit Bielefeld (Dld) liep haar eerste marathon,
zij is nog maar 13 jaar!

foto: Start Wintermarathon5 Dieverbrug

 

Uitslag 5e Wintermarathon Dieverbrug - 42,2km - 16 jan. 2005
(167 deelnemers, totaal)
  1. Edwin van der Loop -- Oss 2:50:34 Sen av Oss '78
  2. André van de Vliert -- Werkhoven 2:55:14 Sen Lg Aart Stigter
  3. Carel Opten -- Finsterwolde 3:04:58 M40 av Aquilo
  4. Erik van Zeggen -- Heerenveen 3:10:08 Sen AV'55
  5. Henk Doorten -- Assen 3:19:00 M40 AAC'61
  6. Jan Streunding -- Winschoten 3:24:51 M45 av Aquilo
  7. Lex de Boer -- Avenhorn 3:26:12 M55 Veteranen Ned.
  8. Jos Tempelman -- Goutum 3:26:50 M55 sv Friesland
  9. Sjoerd Slaaf -- Groningen 3:27:44 M50 sv Friesland
10. Nick Raadschelders -- Zoetermeer 3:30:06 M40 RRZ
11. Peter Boltjes -- Winschoten 3:30:16 M40 av Aquilo
12. Miel Piso -- Zoetermeer 3:30:28 M45 RRZ
13. Piet Jan Kuipers -- Assen 3:30:31 M45 AAC'61
14. Herman Ebbekink -- Winschoten 3:30:34 M45 av Aquilo
15. Wilbert Roeleveld -- Wijk bij Duurstede 3:32:05 M50 av Ron Clarke
16. Paul Pruisman -- Garnwerd 3:32:14 Sen
17. Joos de Bakker -- Amersfoort 3:35:00 Sen
18. Johann de Jong -- Apeldoorn 3:35:34 Sen
19. Ubel Dijk -- Drachten 3:38:12 M45 Impala
20. Holger Dumke -- Duisburg (Dld) 3:38:20 Sen BSG WAZ
21. Jos Versteeg -- Biddinghuizen 3:40:50 M60
22. Majet Spoelder -- Amersfoort (1e dame) 3:41:19 VSen av Triathlon
23. Roald van Rossum -- Broek 3:41:35 M40
24. Thomas Wenning -- Bocholt (Dld) 3:42:54 Sen WSV Triathlon
25. Nellie van der Made -- Assen (2e dame) 3:43:15 V45 AAC'61
26. Henk Jubbinga -- Emmeloord 3:43:33 M45 av NOP
27. Roland Halder -- Keulen (Dld) 3:43:49 Sen Lauftreff Köln Süd
28. Albert Hingstman -- Amsterdam 3:44:47 M45 av1923
29. Karl-Heinz Scholten -- Kevelaer (Dld) 3:45:53 M50 LLG Laufsp. Kevelaer
30. Thijm Konter -- Raalte 3:47:50 M50 av Salland
31. Gerry Dumont - Borne (3e dame) 3:49:59 V40 LAAC Twente
32. Simon Pols -- Duivendrecht 3:50:09 M50 av Startbaan
33. Hans van der Mark -- Norg 3:50:57 M60 AAC'61
34. Paul Wiering -- Diemen 3:55:41 M45 AV'23
35. Theo den Haan -- Muiden 3:56:04 M60 AV'23
36. Andre Blaauw -- Nieuwe Pekela 3:56:25 M40 av Aquilo
37. Don Idsinga -- Scheerwolde 3:57:19 M55 av NOP
38. Frouwkje Herder -- Ravenswoud (4e dame) 3:58:01 V45 LSV Invictus
39. Karsten Herzog -- Hildesheim (Dld) 4:01:03 Sen
40. Rob Steyger -- Zaandam 4:07:14 M40 Veteranen Ned.
41. Dick van Es -- Den Haag 4:08:28 M60 HRR
42. Jan Wiltjer -- Wirdum 4:08:30 M60 Fivelstreek
43. Jannet Lange -- Almere (5e dame) 4:09:45 V40 Veteranen Ned.
43. Hinrick Klugkist -- Westerwijtwerd 4:09:45 Sen Lpgr Bedum
43. Adrie van Dijk -- Paterswolde 4:09:45 M50 ATC'75
46. Cor Hortensius -- Muiderberg 4:11:12 M55 av1923
47. Claudia Weber -- Waltrop (Dld) 4:14:03 V40 GV Waltrop
48. Günter Meinhold -- Hemer (Dld) 4:14:50 M40
49. Hans Buis -- De Rijp 4:14:59 M50 Loopservice NL
50. Harrie Koers -- Raalte 4:15:25 M50 sv Friesland
51. Jaap Roosjen -- Leeuwarden 4:15:30 M60
52. Mark Hoefman -- Groningen 4:16:35 Sen
53. Ineke Scheffer -- Leens (6e dame) 4:17:32 V45 sv Friesland
54. Idsel Sambro -- Heerenveen 4:17:32 M50 Athlon
55. Arjan Linthorst -- Zuidwolde 4:21:30 Sen
56. Lies Heijnen -- Almere (7e dame) 4:24:30 V45 Veteranen Ned.
56. Ben Mol -- Hellevoetsluis 4:24:30 M55 Voorne Atletiek
58. Kristina Glöckner -- Bielefeld (Dld) 4:41:59 VJun Naturfreunde B.
59. Heinrich Schütte -- Nordstemmen (Dld) 4:51:09 M45
60. Pieter & Billy Cremer -- Gorredijk 4:55:59 M50 sv Friesland

 

foto: De winnende heren

De winnende heren André van de Vliert [links], Edwin van der Loop [midden] en Carel Opten [rechts].

 

 

foto: De winnende dames

De winnende dames Nellie van der Made [links], Majet Spoelder [midden] en Gerry Dumont [rechts].

 

De beste lopers over de vijf edities van de Wintermarathon Dieverbrug
   The Best Three of Five  2001  2002  2003  2004  2005    totaal
  1. Edwin van der Loop -- Oss   2:50:22 2:55:58 2:59:56 2:50:34 08:36:54
  2. Lex de Boer -- Avenhorn 3:25:55 3:18:28 3:30:37   3:26:12 10:10:35
  3. Jos Tempelman -- L'warden 3:27:54 3:30:10 3:30:18 3:34:01 3:26:50 10:24:54
  4. Ubel Dijk -- Drachten   3:27:35 3:29:44 3:32:20 3:38:12 10:29:39
  5. Sjoerd Slaaf -- Groningen 3:43:27 3:37:17 3:48:58 3:39:10 3:27:44 10:44:11
  6. Rob van den Hoek -- Breda 3:27:40 3:46:01   3:42:56   10:56:37
  7. Jack Hendrickx -- Putte 3:41:22 3:34:00 3:48:53 4:05:59   11:04:15
  8. Thijm Konter -- Raalte 3:57:20 3:49:26 3:46:21 4:00:20 3:47:50 11:23:37
  9. Herman Euverman -- Zwolle 3:55:20 3:42:06   3:54:49   11:32:15
10. Gerry Dumont -- Borne   3:56:37 4:03:35   3:49:59 11:50:11
11. Jaap Roosjen -- L'warden   4:04:32 3:57:42 3:59:14 4:15:30 12:01:28
12. Rob Steyger -- Zaandam 3:55:44     4:06:20 4:07:14 12:09:18
13. Gijs Honing -- Blokker 3:56:05 3:56:51 4:20:42   12:13:38
14. Harrie Koers -- Raalte 4:09:36 4:11:57 4:26:20   4:15:25 12:36:58
15. Hans Buis -- De Rijp 4:08:53 4:14:22 4:18:25   4:14:59 12:38:14
16. Jannet Lange -- Almere 4:31:50   4:10:56 4:22:01 4:09:45 12:42:42
17. Ben Mol -- Hellevoetsluis 4:28:51 4:14:22 4:19:35 4:37:18 4:24:30 12:58:27
18. Heinrich Schütte -- Nordst.   4:14:10 4:44:44   4:51:09 13:50:03
19. Pieter Cremer -- Gorredijk 4:31:00   4:45:50   4:55:59 14:12:49
20. Ineke Scheffer -- Leens     4:45:50 5:23:22 4:17:32 14:26:44

 

foto: Edwin van der Loop

Edwin van der Loop wint "The Best Three of Five" competitie.

 

uitslag 37,0 km
1. Arno Willems -- Driebergen 2:47:27 M45 Veteranen Ned.

 

foto:

 

uitslag 31,7 km
  1. Simon Smidt -- Assen 2:19:43 Sen AAC'61
  2. Nanne de Boer -- Assen 2:21:38 M40 AAC'61
  3. Ronald Kunstman -- Assen 2:36:00 Sen
  4. Jaap van de Vliert -- Dwingeloo 2:38:46 Sen sv Friesland
  5. Piet Boskma -- Heerenveen 2:38:47 M50 AV'55
  6. Arend Enting -- Westerbork 2:43:26 M40 Loopservice Ned.
  7. Roelof Sondaar -- Staphorst 2:59:23 M45 AG '85
  8. Menno Oomkens -- Groningen 3:04:20 Sen ATC'75
  9. Wim Schutten -- Groningen 3:06:09 M45
10. Femme de Bruin -- Leeuwarden 3:12:50 M50 sv Friesland
11. Henk v.d. Land -- Hardegarijp 3:18:36 M50 sv Friesland
12. Carl Halbey -- Hildesheim (Dld) 3:43:24 M45

 

foto:

 

uitslag 26,5 km
  1. Anno Brandsema -- Beilen 2:06:32 M45 Loopg. Beilen
  2. Nanja Versprille -- Burgum 2:08:27 V50 av Lionitas
  3. Pieter van Dijk -- Heerenveen 2:15:36 M45 AV'55
  4. Theo Schuurman -- Zwaagdijk Oost 2:24:25 M50 Veteranen Ned.
  5. Geline Mecking -- Diemen 2:29:18 V40 AV'23
  6. Jasper Roll -- Winschoten 2:32:19 M45 av Aquilo
  7. Wolfgang Fügemann -- Bad Salzdetfurth (Dld) 2:39:06 M40
  8. Toli Schanssema -- Hoogezand 2:43:48 M55 sv Friesland
  9. Carmen Janssen -- Blomberg (Dld) 2:50:17 VSen
10. Andre Wagner -- Heede (Dld) 2:50:17 Sen
11. Martina Schütte -- Nordstemmen (Dld) 2:56:20 V45

 

foto:

 

uitslag 21,2 km
  1. Richard Pieters -- Wijster 1:24:51 M40 Lpgr Beilen
  2. Siemen Dijkstra -- Dwingeloo 1:31:47 Sen sv Friesland
  3. René Bos -- Nieuw Amsterdam 1:42:56 Sen Codac
  4. Hanneke Scholing -- Westerbork 1:44:35 V40 Lg Drentsche AA
  5. Johan Visser -- Oosterhout 1:34:46 M40
  6. Michel de Vries -- Groningen 1:37:25 Sen
  7. Henk Bos -- Dalerveen 1:45:12 M40 Codac
  8. Sido Martens -- Leeuwarden 1:46:46 M50 sv Friesland
  9. Tammo Bijmolt -- Beilen 1:50:14 Sen Lpgr Beilen
10. Evert Akkerman -- Meppel 1:50:18 M55 sv Friesland
11. Frans Goddijn -- Arunen 1:53:02 M45 Pheidippides
12. Leo Vos -- Groningen 2:03:00 M45 PK Running
13. Karin Overbosch -- Assen 2:04:30 V40
14. Frans Scheuneman -- Hoogezand 2:04:58 M50 sv Friesland
15. Jürgen Gerdes -- Lehe (Dld) 2:06:05 Sen SUS Lehe
16. Gerrit ten Cate -- Beetgumermolen 2:08:56 M60 sv Friesland
17. Hermann Jänen -- Lathen (Dld) 2:09:08 M45 Raspo Lathen
18. Wolfgang Glöckner -- Bielefeld (Dld) 2:23:21 M45 Naturfreunde B.
19. Anita Fügemann -- Bad Salzdetfurth (Dld) 2:30:15 V40
20. Harrie Lalkens -- Siddeburen 2:32:50 Sen

 

foto:

 

uitslag 16,0 km
1. Jan Wietse Fokkema -- Groningen 1:19:45 Sen
2. Pieter Wetsema -- Veendam 1:34:48 M60 sv Veendam
3. Martha Thenu -- Assen 1:43:35 V45
4. Ingrid Jänen -- Lathen (Dld) 1:49:35 V50 Raspo Lathen

 

foto:

 

uitslag 10,8 km
1. Martin Bolhuis -- Geeuwenbrug    51:39 M40
2. Sien Saija -- Assen 1:08:18 V45

 

foto:

 

uitslag 5,5 km
1. Tulita Bolhuis -- Geeuwenbrug    29:11 VJun
2. Tiny Wetsema -- Veendam    30:55 V60 sv Veendam
3. Roanne Roozeboom -- Hoogersmilde    35:20 VJun
4. Berend Schreuder -- Zweeloo    38:02 M70 sv Friesland

 

foto:

 

 

foto:

 

Speciale dank aan Jan Blaauw en Bart Smit van de Stichting Sport Promotie Diever

voor de tijdswaarneming en aan Jan en Irma Scheffer uit Leens voor de uitsplitsing.

Verder aan de families Dijkstra uit Ureterp , Scheuneman en Schansema uit Hoogezand

en Karin Steyger uit Zaandam voor het bemannen van onze verzorgingsstand.

Tevens sv Friesland voor de klok. Ook bedanken we 't Wildryck voor de gastvrijheid.

Iedereen weer bedankt voor de deelname en hopelijk tot een volgende keer.

Namens de organisatie van DFW Runners, Ronald Kwint.

 

foto: Eind goed, al goed...